Who's Who

 

Please click on the links below to access the relevant information.

Governing Body Structure Sept 2017

Terms of Reference 2017

Governor Attendance Statement Autumn 2014-Summer 2016

Governor Attendance Statement Autumn 2016-Summer 2017 (FGB and Sub Committees)

Delegated Roles

Governors  who have resigned over the last 12 months are:

Mrs S Nicholson - Parent Governor - 14/11/2016

Mr L Walton - Co-opted Governor - 09/01/2017

Mr A Eastwood - Chair of Governors - 15/05/2017

Mr L Fletcher - Staff Governor - 12/06/17

Mrs S Hammond - Governing Body - 15/07/17

Who's Who

Please